Začiatok cesty

Pozývame Ťa do 5 oblastí, v ktorých sa môžeš posunúť ďalej.

Všetky sú kľúčové pre Tvoju cestu.

Odovzdanie života Ježišovi Kristovi

Odovzdanie života Ježišovi Kristovi je jedným z najkľúčovejších rozhodnutí v živote kresťana. Za mnohých z nás to prvýkrát urobili rodičia pri krste, no je veľmi dobré odovzdať a odovzdávať svoj život Ježišovi nanovo už ako uvedomelí ľudia.

Pozývam Ťa teda odovzdať svoj život Ježišovi. Nájdi si kľudné miesto, vyhraď si na to čas. Je dôležité hovoriť to, nie len v duchu sa modliť. Hovor aspoň tak hlasno, aby si sa Ty počul/a. Stíš svoje myšlienky a uvedomuj si, čo hovoríš.

Modlitba odovzdania

Aleluja! Kráčame ďalej!

Ty si môj milovaný syn, moja milovaná dcéra!

Identita. Čo o Tebe hovorí Boh? Čo si o Tebe myslí?

Pozývam Ťa vypočuť si slová Jula Slováka, mladého muža, ktorému horí srdce pre Pána Boha. Je vedúcim spoločenstva eSPé na Sliači.

Hovorí mnoho dôležitých vecí, ktoré sú kľúčové pre to, aby sme nielen vedeli, že sme Boží synovia a dcéry, ale aby tým bolo úplne preniknuté naše myslenie a vnútro a aby z toho vyplývalo všetko, čo urobíme.

Stiahnuť a vypočuť

Pamätaj, že táto cesta nie je až tak o tom, aký výkon podáš,

ako o tom, koľko milostí a darov od Pána prijmeš.

Vyučovanie a poznanie

Môj ľud hynie, lebo nemá poznania. Oz 4, 6

Je veľmi dôležité rozširovať svoje duchovné obzory. Mnoho ľudí pred nami už podobnú cestu začalo dávnejšie a radi nám poskytnú skúsenosti a vzácne rady pre úspešné ďalšie putovanie. A samozrejme horský vodca je vždy Boh.

Táto časť cesty je veľmi dlhodobá. Prosím, ak nemáš túžbu, hlad po Bohu a po tom, aby ťa vyučoval a viedol stále ďalej, pýtaj si to v modlitbe, nech sa rozšíri Tvoje srdce a mohol si prijať nové veci.

Okrem kázní počas sv. omší a literatúry Ti veľmi odporúčam prednášky (tzv. podcasty) na tejto stránke – http://godzone.tv/podcast/. Hovoria ich kňazi, vedúci spoločenstiev a ľudia, ktorí milujú Pána Boha a určite sa môžme od nich veľa naučiť.

Prednášky (podcasty)

Cesta je dlhá, chcelo by to niečo pod zub …

Sýtenie sa Božím slovom

Slová, ktoré som vám povedal, sú Duch a život. Jn 6, 63

„Jedlo“ pre Tvojho ducha je aj Božie slovo. Keď ho nečítaš, z veľkej časti Tvoj duch hladuje.

Ak si hovoríš, že nevieš, či to vôbec prinesie nejakú zmenu, daj v tomto Bohu šancu. Ja verím, že reálne uvidíš zmenu v Tvojom živote.

Biblia je k dispozícii klasicky ako kniha, ale pre tých, ktorí ju chcú mať stále so sebou, je možnosť aj webová, alebo ako aplikácia do smartfónov.

Biblia na webe / Biblia v telefóne

A ešte jedna dôležitá vec!

Spoločenstvo

Na cestu nie je dobré ísť sám. Môžeš sa dostať do situácii, keď budeš potrebovať niekoho iného, aby ťa potiahol, povzbudil, možno aj zachránil. Naozaj! Sám som to zažil …

Teda moja rada znie: Nájdi si spoločenstvo.

Vo farnosti máme niekoľko spoločenstiev, ktoré sú k dispozícii. Môžeš si z nich vybrať, ak Ti niektoré „zapasuje“. Informácie o nich nájdeš v sekcii Spoločenstvá na tomto webe.

Ak by si nenašiel, čo hľadáš, v okolí pôsobí ešte spoločenstvo mladých Efata alebo spoločenstvo HopeRise. Ak nie si z našej farnosti, alebo prosto hľadáš spoločenstvo niekde ďalej, skús prezrieť stránku ľudí z projektu Walking on Water.

Spoločenstvá v našej farnosti Zoznam ďalších spoločenstiev

Nie, toto nie je koniec! Toto je možno koniec začiatku.

Verím, že nájdeš spoločenstvo ľudí, s ktorými budeš spoločne

nasledovať nášho horského vodcu – Ježiša Krista.

Verím Ti! Máš na to!